I kveld har det vært avslutning på trinn 1 på fordypningskurset med Lundqvist Hundeskole, og da er mitt mål for høsten innfridd. Har vært veldig lærerikt og nyttig, gleder meg til å starte trinn 2 på
nyåret
Jentutten har jo forlengst innfridd sine mål, de har tatt hvert sitt bronsemerke, Cera i Rallylydighet og Alma i LP.
I helga
var vi på klubbdag med Bø og Sauherread Hundeklubb i Bø. En trivelig og nyttig dag.
Alma gikk klasse1 i LP, fikk en 3.premiering med høyeste poengsum i stevne hittil. Så det går sakte, men sikkert framover.
Vi skynder oss langsomt, må bare komme ordentlig i gang med trening igjen. Cera gikk sitt første rallystevne i klasse 2, hun gikk kjempebra uten å snuse (på kunstgress i en hall hvor de trener 5 dager i uka!) og med full kontakt
hele veien. Vi skulle på julebord og måtte dra før det var slutt så vet ikke resultatet. tror vi diska, men det gjør ingenting, så lenge Cera funket uten bånd. Gleder oss til å trene mer!